MENÜ için tıklayınız...

Bel ağrısı bitkisel tedavisi

Bir su bardağı klorsuz su kaynatılarak içine 2-3 yemek kaşığı kırk kilit otu( at kuyruğu da denilmektedir) atılır. Bir taşım kaynatılarak ılımaya bırakılır. Daha sonra suyuyla birlikte lapa h... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Burun Tıkanıklığı Bitkisel Tedavisi


Burun Tıkanıklığı Bitkisel Tedavisii

Burunda normal olarak geçmesi gereken havanın çeşitli nedenlerle geçememesi durumu burun tıkanıklığı adını almaktadır. Burundan nefes alarak akciğere giden havanın ağız yoluyla dışarı verilmesi kişinin doğru bir nefes alıp verdiğini gösterir. Nefes alıp vermemizi sağlayan havanın ağız yoluyla alınması sert, soğuk ve kuru havanın direkt olarak akciğerlere gitmesine neden olur.

Bu ise zaman zaman üst solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olabilmektedir. Burundan nefes almak, alınan havayı önemli ölçüde rutubetlendirerek akciğere gönderdiği için hastalık riski yok denmese bile en aza indirgenebilmektedir. Solunan hava dolayısıyla burun tıkanıklığı ciddi akciğer enfeksiyonlarına da neden olabilmektedir. Burnun tıkalı olması ile buradan geçemeyen hava ağız yoluyla alınması dolayısı ile ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Özellikle nezle, grip gibi kış aylarında sıkça rastlanan rahatsızlıklarla burun tıkanıklığı da beraberinde gelir. Bu ise kişiyi oldukça rahatsız eden bir durumdur.

Burun tıkanıklığı ile uyku bozukluğu, ağız kuruluğu, baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik, koku alma bozukluğu, yatarken ağzımızı açık bırakma ihtiyacı gibi sorunları da beraberinde getirdiği gibi yaşam kalitemizi de oldukça düşürmektedir.

Burun tıkanıklığının uzun sürmesi sürekli ağzımızın açık kalmasına ve ağız yoluyla nefes alıp vermeye neden olur. Bu da boğaz enfeksiyonu, kronik faranjit, horlama, sesin kötü çıkması gibi problemlerin kaçınılmaz olduğunu gösterir.

İlaç tedavilerinin ciddi ölçüde çeşitli hastalıkları yendiği bilinse de destekleyici olarak bitkisel tedavi ürünleri de kullanılabilmektedir. Kişinin evde kendi hazırlayacağı kür ile en doğal yolla hastalıktan kurtulmanın çaresini aramaktadır.

İşte sizlere burun tıkanıklığı için bitkisel tedavi yöntemleri;

- Bir miktar çörek otu iyice yıkandıktan sonra kısa bir süre suda bekletilir. Daha sonra çörekotları süzerek kurutulur ve toz haline getirilir. Toz haline getirdiğiniz çörekotları burna çekilir.

- Bir miktar papatyayı kaynatarak suyunu soğumaya bırakmanız ve ardından papatya suyunu burnunuza çekmeniz tıkanıklığın açılmasına yardımcı olacaktır. Aynı şekilde oğul otu bitkisiyle de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

- Bir su bardağı suyun içerisine birer çay kaşığı tuz ve karbonat ilave edip karıştırılır. Bu karışımı da burnunuza çekmeniz burun tıkanıklığınızın giderilmesine yardımcı olacaktır.

Anahtar kelimeler: Burun Tıkanıklığı, Burun Tıkanıklığı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...