MENÜ için tıklayınız...

Prostat kanseri kürü

Prostat kanseri hastada varlığını hiç belli etmediği gibi, idrar yaparken zorlanma, kanamalı idrar ve meni, sık sık idrara çıkma, idrar yapmaya başlayamama ya da sonlandıramama...... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Erken menopoz için Bitkisel Tedavi


Menopoz, kadın hormonları olarak adlandırılan östrojen ve progesteron hormon salgılanmalarının azaldığı dolayısıyla yumurtalıklarda üretilen yumurta sayısının azalıp bittiği bir dönemdir. Kadınlarda görülen bu dönem kadının doğurganlığının bittiğine ve artık anne olamayacağına işarettir. Menopoz bütün kadınlarda farklı olmak üzere genellikle 45-50 yaşlarından sonra görülmektedir. Menopozun en önemli belirtisi adet kanamasının düzensizleşip belli bir zaman sonra tamamen bitmesidir. Bununla birlikte azalan hormonlar yerini vücuttaki ısı fonksiyonlarına bırakmaktadır. Menopoz döneminde kadınlarda çok sık görülen belirtiler; ani ateş basmaları, terlemeler, öfke durumları, dengesiz ruh hali, kas ve eklem ağrıları, depresyon, uykusuzluk, kalp damar hastalıkları, kemik erimesi şeklindedir.

Bütün bunların hepsi bir kadında görülebileceği gibi hiçbiri de görülmeyebilir. Menopoz döneminin psikolojik durum ile yakından ilgisi olduğu için kadının bu dönemi daha kolay atlatabilmesi kendisinin çabasıyla mümkündür. Kadın psikolojik olarak kendini menopoza hazır hissederse, bu dönemin çok doğal olup her kadının belli yaşlarda mutlaka yaşayacağı bir durum olduğunu kabul ederse menopoz sürecini çok rahat atlatabilir. Zira menopoz süreci yaklaşık 20 yıllık bir süreç olup aniden ortaya çıkmamaktadır. Kadının yumurta sayısında yıllar içinde zamanla azalma meydana gelir, hormonlarında değişiklikler oluşur, menopoz belirtileri baş göstermeye başlar ve son adet kanamasıyla birlikte menopoza girilir.

Bilinçli bir kadın 40 yaşından sonra düzenli jinekolojik muayeneleri aksatmaz ise zaman zaman yaptırdığı hormon testleri ve jinekolojik testler sonucu menopoz sürecine yakın olup olmadığını takip edebilir. Bu testler sonucu menopoz durumu söz konusu ise çeşitli hormon ilaçlarıyla bu dönem ertelenebilinir. Fakat bazı durumlarda bazı kadınlar menopoza 40 yaşından önce girmektedir. Bu duruma erken menopoz adı verilir. Erken menopoza neden olan bazı durumlar ise şu şekildedir; kadın hastalıkları sonucu yumurtalıkların alınması, kemoterapi - radyoterapi gibi kanser tedavileri, sigara - alkol kullanımı, stres, genetik, vb’dir. Erken menopoz durumu daha çok çocuk sahibi olmak isteyen kadınları etkilemektedir.

Dolayısıyla erken menopoz durumu önceden bilinemediği için kadın, planladığı çocuk sayısına ulaşmak için acele etmelidir. Aksi taktirde yumurta sayısı azalacağı için anne olma ihtimali de düşer. Diğer bir yandan menopoza girmeye yakın yaşlarda çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar gerekli testleri yapmalı ve gerekirse ilaç tedavisi görmelidir.

Menopoz, kadınlarda görülen ve yumurtlamanın son bulmasıyla birlikte girilen özel bir süreçtir. Bu dönemden sonra kadınlarda doğurganlık son bulur. Menopoz dönemine girmiş bir kadın artık tıbben anne olamaz bir duruma gelir. Üreme organları bu süreçten sonra yumurtlama olmadığından görevlerini yapamazlar. Menopoz dönemi kadından kadına farklılık gösterebilir, kimi kadın beklenen yaş ortalamasında menopoza girerken bazıları daha gençlik yaşı olarak nitelendirilen çok genç yaşlarda bu sürece girebilirler. Bu tamamen kadınların yumurtalıklarında bulunan yumurtaların sayısına bağlı bir durumdur.

Bunu engellemek için çeşitli tedaviler ve bitkisel yöntemlere başvurarak yumurtlama sayısını arttırma veya yumurtlamayı yavaşlatma yoluna giderek erken menopozun önüne geçmeye çalışılır.

Erken menopoz için bitkisel tedavisi için sizlerde doğadaki bitkilerin gücünden yararlanmak isterseniz aşağıda bulunan bitkisel kürlerden yararlanabilirsiniz.

Erken menopoz için Civanperçemi Kürü

    Civanperçemi Kürü için gereken Malzemeler:
  • 15 gr. civanperçemi
  • 1,5 lt su

Erken menopoz için civanperçemi kürü: Bu kür için öncelikle suyu kaynatınız. Ardından kaynatmış olduğunuz suyun içerisine kıyılmış olan civanperçemini ekleyerek soğumaya bırakın ve süzün. Soğuyan kürü her gün yemeklerden önce ½ fincan içiniz. Hazırlanmış olan kür 3 günlük bir kürdür. Civanperçemi kürünü 3 hafta kesintisiz olarak tüketin ve daha sonra 1 hafta ara verin. Tekrar 1 ay boyunca kesintisiz olarak tüketerek erken menopoza karşı bitkisel yöntemden yararlanın. Civanperçemi kürünü hazırlarken suyun içerisinde bitkiyi kaynatmayın, kaynamış ve altı kapanmış olan sıcak suyun içerisine bitkiyi salın. Ve kapağını kapatarak demlemeye bırakın.

Erken menopoz için adaçayı kürü: 2 tatlı kaşığı adaçayını 2 bardak sıcak suya atarak 10 dakika demleyin, sabah ve öğlen birer bardak olacak şekilde tüketin. Adaçayı uykuyu kaçırdığı için kesinlikle akşamları içilmesi tavsiye edilmez.

Erken menopoz için çobançantası kürü: 2-3 tatlı kaşığı çobançantası bitkisini 1 litre suya atarak 4-5 dakika kadar demleyin ve süzerek gün içinde tüketin. Bu kür her gün 1 hafta boyunca yapılacak ve ertesi hafta ara verilip tekrar 1 hafta daha yapılacak.

Erken menopoz için karışık bitki kürü: Bu kürde anasonun ve papatya bitkisinin sakinleştirici özelliğinden faydalanacaksınız. Erken menopoza neden olan bir diğer etmen olan strese birebir olan bu kürün çok işe yaradığına şahit olacaksınız. Kür için birer tutam civanperçemi, anason ve papatya bitkilerini 100 C’de kaynamış olan 2 bardak sıcak suya atıp birkaç dakika demlenmeye bırakıldıktan sonra tüketilmelidir. Bu kürün bir süresi yok istenildiği kadar yapılabilir.

Erken menopoz için tavsiye edilen bu kürlerin içerisine kesinlikle tatlandırıcı olarak; şeker, bal, çikolata, limon gibi besinler eklemeyin.

Kürleri doğru bir şekilde hazırlamaya özen gösterin. Özellikle çayın demlenmesi sırasında kaynamış suyunuzu kaynatmış olduğunuz yerden başka kaba alarak suyun sıcaklığını düşürmeyin.

Süzmüş olduğunuz kürleri plastik şişelerde saklamayın.

Kür için kullanacağınız bitkileri ambalajlı olarak taze alın ve kullanın.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...