MENÜ için tıklayınız...

Baş ağrısı için kür

Baş ağrısı için etkili bitkiler ile ilgili bitkisel çözüm uzmanları laboratuarlarında gerekli araştırmaları yapmış ve ortaya gerçek sonuçları koymuştur. Bazı baş ağrısı kürleri anane, ba... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Kireçlenme için kür


Halk arasında kireçlenme, tıp literatüründe ise osteoartrit adı verilen hastalık bir eklem ve kemik hastalığıdır. Eklem bölgelerinde iki kemiğin birleştiği noktadaki kıkırdak yapısının zayıf olması, aşınması, deformasyonu sonucu eklem ve kemiklerde oluşan hastalıklara kireçlenme adı verilmektedir. Kireçlenme hastalığında kıkırdak yapısı bozulduktan sonra hareketi sağlayan eklem ve kemiklerde bir takım hasarlar söz konusu olmaktadır.

Bu hasarlar iki kemiğin birleştiği noktada kemiklerin birbiriyle sürtmesini engelleyen kaygan bir zemin oluşturan kıkırdağın deformasyonu sonucu korunmasız kalan kemiklerin birbirleriyle sürtmesi sonucu eklem yerlerinde ve kemiklerde meydana getirdiği şekil ve yapı bozuklukları olarak nitelendirilebilmektedir. Eklemlerin görevini yapamaması durumu yani kireçlenme ilerlediği zaman insanın hareketlerinde bazı aksaklıklara bile neden olmaktadır.

Çünkü zamanla ilerleyen deformasyon; eklem yerlerindeki sıvının azalmasına, kıkırdağın zayıflamasına ve kırılmasına, kemiklerin sürtünmeden kaynaklanan hasarına ve eklem-kemik yapısında şekil bozukluklarına ya da eklem yerlerinde iltihaplanmaya neden olmaktadır. İnsanın hareket kabiliyetini etkileyerek yaşam konforunu düşüren kireçlenme her yaştan insanda görülmekle birlikte ileri yaşlarda görülme oranı daha fazladır.

Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yaşam süremize paralel olarak eklem bölgelerimiz başta olmak üzere kireçlenmeler meydana gelmektedir. Ortaya çıkan kireçlenme durumları o kadar ileri safhalara ulaşır ki belimizi bükemez bir hale getirebiliriz. Özellikle artan kilo ile kireçlenme oranı artış gösterir. Bu gibi durumlarda kişiler bacaklarında oluşan kireçlenmelerden dolayı kendilerini taşıyamaz ve yürüyemez bir hale gelebilirler.

Kireçlenme hastalığına neden olan en önemli faktör yaştır. İnsan yaşlandıkça eklem ve kemik yapısında da yıpranmalar görülmektedir. Bu yıpranmalar yani kireçlenme kadınlarda erkeklere oranla daha fazladır. Bunun yanı sıra fazla kilolar da kişinin eklem ve kemik yapısına fazla yük binmesine ve dolayısıyla olumsuz hasarlara neden olmaktadır. Kireçlenme hastalığına genetik olarak eklem ve kemik yapılarının zayıf olması ya da doğuştan hasarlı olması da neden olmaktadır. Eklem ve kemik hasarlarına neden olan sakatlıklar da zamanla kireçlenmeyi meydana getirmektedir. Meslek icabı ağır yük taşıma eylemi de zaman içinde kireçlenmeye neden olan faktörler arasındadır. Eklem ve kemiklere zarar veren ve kireçlenmeye neden olan faktörler arasında yanlış ayakkabı seçimi, bilinçsiz ve aşırı yapılan sporlar, ani ve dengesiz hareketler de bulunmaktadır.

Kireçlenme hastalığı kişide ağrılara neden olabilmektedir. Kişide en fazla görülen bölgeler olan dizler, bacaklar, kalça, bel, eller, dirsekler olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde ağrı daha çok hissedilmektedir. Özellikle sabah yataktan kalkarken zorlanma, yorgunluk sonrası ağrılar, vücudun bazı bölgelerinde meydana gelen tutulmalar, şişlikler, hareketlerde zorlanma ve kısıtlanma kireçlenmede yaşanan olumsuz durumlardır.

Kireçlenme durumlarında hayatı olumsuz etkilenen kişiler hekim kontrolüne başvurduğunda çoğu kez cerrahi işlem gerektiren bir tedavi ile karşı karşıya gelebilmektedir. Buna alternatif olarak vücudun eklem bölgelerinde görülen kireçlenmeler bitkisel kürler sayesinde doğal yöntemlerle ortadan kaldırılabilmektedir.

Kireçlenme hastalığına karşı en fazla kullanılan denenmiş ve onaylanmış olan kür çınar yaprağı kürüdür. Çınar yaprağı kürü sayesinde sizlerde kireçlenme şikâyetlerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Kireçlenmeye Karşı kür

Kireçlenmeye Karşı kür İçin gereken malzemeler:

- 2 adet çınar ağacı yaprağı

- 1 su bardağı su

Kireçlenmeye Karşı kür Yapılışı: Öncelikle bu kür için 2 adet iri çınar yaprağı (yeşil veya sararmış olabilir) gereklidir. Elde ettiğiniz yaprakları güzelce yıkayarak ellerinizle küçük parçalar halinde parçalayınız.

Diğer yandan cezvede suyu kaynatın ve içerisine parçalanmış olan çınar yapraklarını ekleyin ve 5 dakika demlenmeye bırakın. Kürün demlenmesinin ardından süzerek ılımaya bırakın. İçilmeye hazır hale gelen bu kürü akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken içmeniz gereklidir. Bir önceki içme saatinden 3 saat sonra içmeniz önemlidir.

Kireçlenmeye karşı çınar yaprağı kürünü 1 ay boyunca aksatmadan tüketmelisiniz ancak bu sayede kireçlenme şikâyetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Şikâyetlerinizin aralıklı dönemlerde tekrarlanmasının ardından tekrar bu kürü uygulayarak eski sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

 

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...