MENÜ için tıklayınız...

Bel ağrısı bitkisel tedavisi

Bir su bardağı klorsuz su kaynatılarak içine 2-3 yemek kaşığı kırk kilit otu( at kuyruğu da denilmektedir) atılır. Bir taşım kaynatılarak ılımaya bırakılır. Daha sonra suyuyla birlikte lapa h... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Kırışıklık maskesi


Kırışıklık Maskesi

Her kadının kâbusu ciltteki kırışıklardır. İlerleyen yaşlara bağlı olarak daha da belirginleşen kırışıklıklar için birçok ürün bulunsa da mutfağınızda rahatlıkla bulunan gıdalarla sizler de kolaylıkla ve en doğal yöntemlerle kırışıklık maskenizi hazırlayabilirsiniz. Pek çok doğal kür ile kırışıklarınızı zamanından biraz daha ileriye taşıyarak gecikmesine yardımcı olabilirsiniz. Evinizde en doğal yollarla pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz birkaç doğal kırışıklık maskesini sizlere sunuyoruz. Sizler de kolaylıkla cildinize bu maskelerden istediğinizi uygulayarak kırışıklıklarınızı erteleyebilirsiniz.

- Bir çay bardağı yoğurt içerisine birkaç damla limon suyu damlatarak karıştırın ve cildinize uygulayın.20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maske ile kırışıklıklarınızın zaman içerisinde açıldığını ve yüzünüzün beyazladığını göreceksiniz.

- Özellikle yaz mevsiminde iseniz 5-6 adet üzüm tanesinin suyunu sıkın. Üzüm suyunu cildinizde sürerek 20 dakika kadar bekleyin ve yüzünüzü yıkayın. Haftada iki kez uygulayabileceğiniz bu pratik maske ile kırışıklıklarınızın az miktarda da olsa açıldığını göreceksiniz.

- Bir su bardağı gül suyu içerisine bir miktar biberiye atın. Bir şişeye alarak iki gün kadar bekletin. Daha sonra sabah ve akşam olmak üzere bu karışımla yüzünüzü silin.

- Bir çorba kaşığı zeytinyağını bir yumurta sarısı ve bir tatlı kaşığı bal ile karıştırın. Tüm cildinize karışımı masaj yaparak uygulayın. Özellikle kırışıklarınızın yoğun olduğu bölgeye yukarı doğru masaj yaparak karışımı cildinize uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez cildinize uygulayabilirsiniz.

- Bir miktar yulaf ununa maske kıvamına gelecek kadar süt ekleyin. Maskeyi yüzünüzün tamamına uygulayarak 30 dakika kadar bekleyin. Cildinizi maskeden arındırdıktan sonra nemlendirici bir krem ile cildinizi nemlendirin. Nemlendirme esnasında ise yukarı doğru masaj hareketleriyle cilt nemlendirilmelidir. Böylelikle cildinizdeki sarkma ve kırışıklıkların önüne geçmiş olursunuz.

- Bir yumurta akı ile iki yemek kaşığı çiçek balını iyice karıştırın ve maskeyi cildinize uygulayın. 20 dakika kadar beklemenin ardından cildinizi ılık su ile temizleyin.

Bunun dışında ise her gün ısırgan otu çayı ile yıkanan yüz de gerginleşerek kırışıklıklarınızın azalmasına yardımcı olacaktır. Size uygun olan maskeyi cildinize uygulayarak kırışıklıklarınıza elveda deyin. Maske çeşitlerinden istediğinizi düzenli olarak uygulayarak sizler de gözle görülür bir şekilde kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Anahtar kelimeler: doğal kırışıklık maskesi, kırışıklıklarınıza elveda, kırışıklık maskesi çeşitleri

 

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...