MENÜ için tıklayınız...

Bel ağrısı bitkisel tedavisi

Bir su bardağı klorsuz su kaynatılarak içine 2-3 yemek kaşığı kırk kilit otu( at kuyruğu da denilmektedir) atılır. Bir taşım kaynatılarak ılımaya bırakılır. Daha sonra suyuyla birlikte lapa h... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Saç dökülmesi için Bitkisel Tedavi


Saçlar, bizleri dış dünyaya karşı güzel göstermeye yarayan en önemli unsurlarımızdır. Her farklı saç modeli bizleri bambaşka bir insana dönüştürürken farklı renklere boyanmış saçlarda yine bizi bambaşka bir görüntüye kavuşturur.

Bakımlı saçlara sahip olan kişiler her daim gözleri üzerine çeker. Işıl ışıl göz alıcı saçlara sahip olarak güzelliğine güzellik katmak her insanın en büyük hayalidir.

Saçlar düzenli bir program dâhilinde temizlik ve özel bakım ister ancak bu sayede saçlar göz alıcı ve ışıl ışıl olabilir.

Düzenli bakım uygulaması saçların güzel, bakımlı olmasını aynı zamanda da güçlü olmasına imkân sunar. Bakımsız ve yıpranmış saçlar ise zamanla dökülmeye başlar. Dökülen saçlar bayanların en büyük problemleri arasında bulunur. Saçların dökülmesini önleyen çeşitli bitkisel yöntemler ve kürler mevcuttur. Sizlerde dökülen saçlarınızdan şikâyetçi iseniz bu duruma saç bakım kürleri sayesinde dur diyebilirsiniz.

Saç problemleri olan kişiler için sarımsak mucize niteliği taşıyan çok önemli bir besindir. Saç bakımı ve saç sağlığı açısından tüm saç bakım ürünleri içerisinde sarımsaktan faydalanılır. Kokusunun keskin ve rahatsız edici olmasını önleyen çeşitli esanslarla sarımsaktan tüm saç bakım ürünlerinde yararlanılır.

Saçlarınız dökülüyor ve saçlarınızın azaldığını hissediyorsanız. Hiç üzülmeyin dökülen saçlarınızın yerine yenileri daha güçlü bir şekilde gelecek ve saçlarınız dökülmesi gerekenden daha fazla bir şekilde dökülmeyecek.

Saç dökülmesini önlemek iç zeytinyağı ve hindistancevizi yağlarını derin bir kap içerisinde karıştırınız ve saç diplerinize masaj yaparcasına orantılı bir şekilde tüm saç derisine sürünüz.30 dakika bu şekilde kalan saçlarınızı ılık su ile durulayınız ve bu şekilde saçlarınızın dökülmesine engel olun.

Saç dökülmesi için bitkisel tedavisi olarak aktarlardan alınmış sardunya yapraklarından yararlanabilirsiniz. Almış olduğunuz yaprakları kaynamış olan sıcak suyun içerisine atarak demlemeye bırakın20 dakika boyunca demlenmeye bıraktığınız suyu süzün ve ılık iken saçlarınızı bu su ile yıkayınız.  Haftada en az 2 defa bu uygulamayı yaparak saçlarınızın güçlü, ışıl ışıl ve dökülmeyen güçlü saçlar olmasını sağlayabilirsiniz. Mutfağınızda bulunan malzemelerden yararlanarak saçlarınıza kış aylarında en güzel bakımları yapabilirsiniz. Saç dökülmesini engellemek adına 1 demet marulu güzelce püre haline getirin, taze sıkılmış ıspanak suyunu ekleyin ve saç derinize bu kürü uygulayın. 1 saat bu şekilde saçlarınızı bekleterek durulayabilirsiniz. Dökülen saçlara bu yöntemle veda edebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Saç dökülmesi için Bitkisel Tedavi, saç dökülmesi, saçlara bitkisel tedavi

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...