MENÜ için tıklayınız...

Prostat kanseri kürü

Prostat kanseri hastada varlığını hiç belli etmediği gibi, idrar yaparken zorlanma, kanamalı idrar ve meni, sık sık idrara çıkma, idrar yapmaya başlayamama ya da sonlandıramama...... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Varis için Bitkisel Tedavi


Damarlar yoluyla vücudun çeşitli bölgelerine gönderilen kan, oksijeni bitip toksik maddelerle kirlendiğinde temizlenmesi için toplardamarlar ile kalbe geri gönderilmektedir. Yerçekimine karşı kanı yukarıya taşıyan toplardamarların içindeki ven kapakçıkları vücudun bazı bölgelerinde deforme olmaktadır. Bu deformasyona ise varis adı verilmektedir. Varis oluşumuna neden olan bu deformasyon; ven kapakçıklarının yetersiz olması, sağlam olmaması, hasar görmesi, toplardamarların genişlemesi şeklindedir.

Basınç ile genişleyen toplardamarlar ilerleyen aşamalarda kıvrılır, boyları uzar ve zamanla kan birikmesi sonucu bu damarlar ciltte koyu renkler halinde görülmektedir.

Vücudun çeşitli bölgelerinde varisler oluşabilir. Varis oluşumu işlevini kaybeden toplardamarların şişmesi ve renk değiştirmesi ile oluşmaktadır. Özellikle bacaklar varis oluşumunun en yoğun yaşandığı organlarımızdır. Varisler derecesine göre bulunduğu bölgelerde rahatsızlığa neden olur. Bazen ayaklarda bulunan varisler şiddetli ağrıya ve yürüme zorluklarına neden olabilmektedir. En genel olarak bacak ve ayakların yanı sıra kadın ve erkeklerin genital organlarında, makatta, yemek borusu gibi bölgelerde de varis görülebilmektedir. Görüldüğü bölgeye ve derecesine göre her varisin kişide meydana getirdiği rahatsızlıklar farklıdır. Bu rahatsızlık veren durumlardan bazıları; ağrı, şişlik, hareket kısıtlaması, yanma hissi, kaşınma, yorgunluk, kas kasılmaları, karıncalanma, kanama, görsel olarak çirkin görünmesidir. Bu etkilerden bir veya daha fazlası görüldüğü taktirde hiç vakit kaybetmeden bir kalp damar kliniğine danışılmalıdır.

Yapılan araştırmalar varis hastalığında genetik faktörün önemli ölçüde rol oynadığını işaret etmektedir. Dolayısıyla ailede varis öyküsü olan kişilerin daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra bayanlarda varis erkeklerden 3-4 kat daha fazla oranda görülmektedir. Çünkü varisin kadınlarda salgılanan hormonlarla ve gebelik hormonlarıyla doğrudan ilişkisi olduğu bilinmektedir. Yaş, uzun süre ayakta durma ya da oturma, fazla kilo da varisin önemli nedenleri arasındadır. Bu nedenlerden meydana gelen çeşitli varis vakalarının tedavi yöntemleri de farklı ve kişiye özeldir.

Varislerin vücut üzerindeki kötü görüntüsü de diğer bir sorundur. Genellikle mor ve mavi renklerinde olan varisler tıbbi yöntemler sayesinde işlevini yerine getiremeyen varis damarlarını alarak varise dayalı tüm problemleri ortadan kaldırmaktadır. Varisle ilgili olarak varis çorabı kullanımı da diğer bir tedavi yöntemi olmaktadır.

Varis tedavisinde; lazerle yapılan, kılcal damar tedavisi, varis çorabı, varis kremleri ve en önemlisi de varis için cerrahi operasyonlar en başta gelirken bunlara alternatif olarak varisler için bitkisel tedavi yöntemide en yaygın uygulanan tedavi yöntemlerinin başını çekmektedir.

Varisler için garantili bitkisel tedavi formülü;

Malzemeleri:

1 litre beyaz ispirto

4 adet kafirun

Yapılışı: ispirto suyunun içerisine kafirunları ekleyerek bekletin ve yapmış olduğunuz karışımı her akşam yatmadan önce varislerinizin üzerine sürün ve streç film ile kaplayarak uyuyun. Sabah uyandığınızda yine aynı uygulamayı yaparak gününüzü bu şekilde devam ettirin.

Varisler için mucizevi bitkisel tedavi formülü - 2 ;

 Malzemeleri:

15 gr. Çobançantası otu,

1 tutam kekik,

1 tutam atkuyruğu otu

1 tutam atkestanesi kabuğu

Yapılışı: yukarıda saymış olduğumuz malzemelerden yararlanarak hepsini birlikte çay biçiminde demleyerek ılıdıktan hemen sonra 3 su bardağı kadar içiniz. Bu uygulama sayesinde varis oluşumunu içten tedavi ederek varislerinizde azalma olduğunun farkına varabileceksiniz.

Bunun gibi fındık yaprağı ve asma yaprağı ile hazırlanmış olan bitkisel çaylar da varis oluşumunu azaltan ve varis oluşumunu önleyen türden bitkisel tedavi yöntemleridir.

Kesinlikle varislerinizi hafife almayın, önce bir hekime vurarak ardından da bitkisel kürlerden yararlanarak kötü görünümlü varislerinize elveda diyerek hem güzel bir görünüme hem de eski sağlığınıza kavuşun.

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...