MENÜ için tıklayınız...

Kuru cilt maskesi

Bir adet yumurta sarısı, birer yemek kaşığı bal ve zeytinyağını karıştırarak cildinize uygulayın. Maskeyi 20 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinize yüzünüze ılık bir havlu kapatarak mas... Devamı için tıklayınız

Bitkilerden gelen mucizeler...

BİTKİSEL
TEDAVİ YÖNTEMLERİİ

Yağlı cilt maskesi


Yağlı Cilt Maskesi

Yağlı cilt tipine sahip olan kişiler cilt bakımlarını ihmal etmemelidir. Kuru cildin çeşitli maske veya kürlerle doğal şekilde nemlendirilebildiği gibi yağlı cildinde arındırılması doğal yollar ve maskelerle mümkün olabilmektedir. Yağlı ciltlerin en büyük sorunları arasında makyajın ciltte uzun süre kalmaması, sivilce ve siyah noktalar gelir. Sizler de aşağıda sıralayacağımız yağlı ciltlere özel doğal maske çeşitlerinden istediğinizi cildinize uygulayarak doğal güzelliğin sırrını elde edebilirsiniz. İşte sizlere yağlı ciltler için maske çeşitleri;

 - Limon ve Bal Maskesi: Kase içerisine birer tatlı kaşığı bal ve limon suyu ekleyerek maske kıvamına gelene kadar süt ekleyin. Maskeyi boyun ve yüzünüze uygulayarak kuruduğunda nemli bir sünger yardımıyla cildinizi temizleyin. 2 haftada 1 uygulayabileceğiniz bu maske ile ciltte oluşan siyah nokta ve aknelerden kurtularak cildinizin yağ salgısını dengeleyebilirsiniz.

- Limon Maskesi: 2 adet limonun kabuğunu rendeleyerek 2 çorca kaşığı suyun içine bırakarak 5 dakika bekleyin. Bekleme süresinin ardından robotta karışımı ezerek cildinize krem sürer gibi uygulayın. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu maskeyi cildinizde 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

- Domates Maskesi: organik olduğundan emin olduğunuz bir domatesi rendeleyerek bir yemek kaşığı domates suyuna bir yemek kaşığı da kil ekleyerek karıştırın ve cildinize uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Cilt dengenizi kısa sürede ayarlayan bu maskeyi 4-5 günde bir uygulayabilirsiniz.

 - Muz Maskesi: Kâse içerisinde bir adet muzu ezerek bir tatlı kaşığı bal ve iki yemek kaşığı yoğurt ile iyice karıştırın. Karışımı cildinize uygulayın. Karışım cildinizde yaklaşık dört dakika içerisinde kuruyacaktır. İki dakika kadar daha bekleyerek ılık su ile cildinizi temizleyin. Bu maskeyi de haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

- Patates Maskesi: Haşlanmış bir adet patatesin içerisine bir su bardağı süt ve bir adet yumurta sarısını ekleyerek benmari usulü ocakta ılıtın. Karışımı ılık halde iken cildinize uygulayın. Karışımı cildinizde 15 dakika beklettikten sonra soğuk sıcak su ile şok etkisi yaratarak cildinizi temizleyin. Cildinize bu maskeyi ayda bir kez uygulayabilirsiniz.

 - Nane Maskesi: 5 damla nane yağı, 1 yemek kaşığı muz, bir çay kaşığı kil ve bir yemek kaşığı yoğurdu kase içerisinde iyice karıştırın. Göz çevrenize dikkat ederek karışımı yüzünüze masaj yoluyla yedirin. 15-20 dakika beklemenin ardından ılık su ile cildinizi temizleyin. 4-5 günde bir düzenli olarak uygulayacağınız bu maske ile cildinizin yağlanması en aza inecektir.

 

 

YORUMLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN

Hemoroid (Basur) Bitkisel Tedavisi

Hemoroid çok önemli ve özel bir sorundur. Kişilerin hayatlarını oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm yaşamları boyunca acı çekerek yaşamaktadırlar. Özellikle tuvalete çıktıklarında tahmini olmayan bir acıyla baş başa kalmaktadırlar....
Okumak için tıklayınız...